10 tipů pro dokonalý tisk etiket

Archy s etiketami se v tiskárně chovají jinak než běžný papír. Věnujte proto pár minut těmto tipům, v budoucnu tím ušetříte čas a tisk etiket pak bude rychlý, profesionální a bez starostí.

Tip 1: Věnujte pozornost kvalitě etiket
Ujistěte se, že používáte originální produkty Avery Zweckform a můžete se spolehnout na prvotřídní kvalitu! Bezproblémový chod tiskárny je podporován optimální rovinností a souměrným povrchem etiket, bezpečnostní hrana QCT (Quattro Clean Technology) zabraňuje usazování lepidla v tiskárně a díky vynikajícímu ukotvení toneru je možné tisknout texty a obrázky ostré jako břitva:) a bez rozmazávání.

Tip 2: Pro Vaši tiskárnu používejte správné etikety
Naše univerzální etikety a etikety na pořadače lze potisknout na všech typech tiskáren. U všech ostatních etiket věnujte pozornost doporučené technologii tisku. Informace o vhodném typu tiskárny naleznete na přední straně obalu etiket nebo v popisu položky.

Tip 3: Pro přesný tisk doporučujeme náš bezplatný software
Pro naše potisknutelné produkty nabízíme ke stažení prázdné šablony v Microsoft Word, do kterých můžete vkládat jednoduché texty, obrázky a objekty. Pro graficky náročnější projekty použijte náš bezplatný program pro tisk etiket Avery Design & Print s prázdnými nebo již přednavrženými šablonami a s užitečnými funkcemi, jako je import databází z Excelu, možnost hromadné korespondence, vytváření sériových čísel, generování čárových kódů nebo QR kódů.

Tip 4: Zkontrolujte nastavení tiskárny
V nastavení/vlastnostech laserové tiskárny vyberte typ papíru nebo média "Štítky" (v závislosti na typu tiskárny existují alternativní termíny, například "Labels", "Silný papír" apod.). Arch je podáván zařízením pomaleji a toner je lépe fixován. U inkoustových tiskáren vyberte typ papíru "Obyčejný papír", jinak může dojít k nadměrnému nanášení inkoustu. Dále zkontrolujte zda je nastaven formát papíru "A4" nikoliv "Letter" a zda je velikost stránky nastavena na "Skutečná velikost" nikoliv "Přizpůsobit".

Tip 5: Před tiskem archy prolistujte
Před vložením do zásobníku papíru, archy prolistujte nebo rozložte do vějíře. Tímto způsobem se mezi jednotlivé archy dostane vzduch a ty se pak lépe natáhnou do tiskárny.

Tip 6: Archy vložte do tiskárny správně
Archy vložte do hlavního zásobníku papíru nebo jednotlivý arch do zásobníku na fotografie. Informace o tom naleznete v návodu k obsluze. U etiket Avery Zweckform je vzdálenost okrajů na všech stranách stejná, takže musíte věnovat pozornost pouze přední a zadní straně. Většinou se archy do tiskárny vkládají etiketami nahoru. Pokud si nejste jistí, označte si prázdný list papíru a proveďte testovací výtisk.

Tip 7: Vytiskněte si zkušební výtisk na obyčejný papír
Doporučujeme si udělat zkušební výtisk na obyčejný papír, protože Vaše tiskárna může tisknout trochu jinak, než uvidíte v zobrazení tisku. Umístěte vytištěnou stránku papíru na arch s etiketami a zkontrolujte, zda je vše správně umístěno. V případě potřeby upravte odchylky ručně v Nastavení tisku. Obvykle stačí posunout okraje o pár milimetrů požadovaným směrem.

Tip 8: Ideálně by měl arch projít tiskárnou pouze jednou
Doporučujeme znovu nevkládat do tiskárny arch s etiketami, které již byly částečně vytištěny. Důvod? Byly odstraněny jen některé etikety a podkladový materiál ztratil kompaktnost. V důsledku toho se ostatní etikety mohou odloupnout a arch se může zaseknout v tiskárně. Bezpečnostní hrana QCT je přerušena štítky, které již byly odlepeny a nemůže již tedy účinně zabránit usazování lepidla v tiskárně.

Tip 9: Pro optimální navedení archů do tiskárny vezměte na vědomí
Po vložení archů do zásobníku použijte doraz a pečlivě upravte posuvné okraje. Pokud chcete tisknout více archů najednou, neplňte zásobník úplně. Vaše tiskárna tak bude archy lépe podávat.

Tip 10: Věnujte pozornost správnému skladování
Etikety skladujte v původním obalu při pokojové teplotě. Archy chraňte před vlhkostí a přímým slunečním zářením. Vyvarujte se silným výkyvům teplot a neskladujte v blízkosti zdrojů tepla (topení).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení